HİZMETLERİMİZ

Danışmanlık Hizmetleri

Danışmanlık Hizmetleri

REKLAM DANIŞMANLIĞI HİZMETLERİ;

Reklam kampanyaları; piyasada faaliyet gösteren firma, kurum ve kuruluşların, piyasadaki varlığını duyurmak veya ürün, hizmetleriyle ilgili Pazar payını büyütmek, markalaşma yolunda hedef kitlede bilinirliği arttırmak, benzer ürün veya hizmetlerle rekabet edebilmek amacıyla gerçekleştirdikleri tanıtım, iletişim sürecidir. Firmalar bu nokta da, reklam konusunda uzmanlaşmış, farklılık yaratabilen, dikkat çekebilecek işlere imza atabilen, reklam ajanslarıyla çalışmaktadır.

Firmalar reklam ajanslarıyla çalışarak, hedef kitlesi ile bugüne kadar ki etkileşimini görmekte, hem de bu etkileşimi istediği şekilde yönlendirmek için, neler yapması gerektiğini öğrenmektedir. Reklamın firmalar için önemini, hangi reklam mecralarının halkın üzerinde etkili olduğunu, maliyet hesaplarının nasıl veya hangi kriterleri göz önüne alarak yapılmasının doğru olabileceğini öğrenmektedir. Reklam danışmanlığı bir yerde, firmaların pazardaki ilerleyişine hız katan motor görevi görmektedir.

Reklam ajansları, bu şekilde, genel anlamda bir bilgilendirme yaptıktan sonra, firmaların isteği doğrultusunda, onların reklam danışmanlığını üstlenmektedir. Buna göre reklam danışmanlığı şunları kapsamaktadır.

a) (PR) piyasa araştırmalarının kimler tarafından nasıl yapılacağını ve sonuçlarının nasıl değerlendirilmesi gerektiği bilgisini firmaya vermektedir. Araştırmaları başlatıp, sonuçlarını firma ile paylaşmaktadır. Yani geri bildirim yapmakta ve birlikte sonuç üretmektedirler. Piyasa araştırmaları; kurumun içinde bulunduğu Pazar durumu, marka bilinirliği, tüketicilerinin firmaya yaklaşımları, satış miktarı, firmanın ürün veya hizmetleriyle ilgili eksikleri v.s. gibi özellikleri ortaya çıkaran bir dizi analiz çalışmalarını kapsamaktadır.

b) Yukarıdaki sonuçlardan elde edilen bilgiler doğrultusunda, firmanın reklama ne kadar yatırım yapması gerektiğini, yani reklam kampanyasının bütçesini çıkarmalarında yardımcı olmaktadırlar.

c) Bütçe hesabı ortaya çıktıktan sonra, hangi tip reklamların tasarlanması gerektiğini, reklam filmleri mi?, reklam cıngılları mı?, yoksa sadece açık hava reklamları mı?, gazete, dergi, billboard türü, baskılı reklam tasarımları mı? yapılacağının tespiti noktasında yardımcı olmaktadır.

d) Basım yerleri, ofset, dijital baskı, yapım firmaları, oyuncu seçimleri, kanal seçimleri gibi diğer kuruluşlarla iletişimi kurmakta ve maliyet konusunda anlaşma yapılmasına destek olmaktadırlar.

e) Yapılan reklam tasarımlarının her noktasında, yaratıcı fikir, etkileyici slogan, çarpıcı her hangi bir verinin bulunması noktasında da destek olmaktadır.

f) Son aşamada ise, reklam kampanyasının bitmesiyle yapılan, kampanyanın etkilerini öğrenmek amacıyla, piyasa araştırmalarını yönlendiren ve sonuçlarının firmaya bildirilmesine yardımcı olmaktadır.

 

PRODÜKSİYON

Markanızın bilinirliğini sağlamak, var olan bilinirliği artırmak ve prestij kazanmak amacıyla alanında deneyimli ve daha önce bir çok marka ve kuruluş için çeşitli prodüksiyonlar hazırlamış deneyimli ekibimizin projeksiyonları ışığında reklam, kurumsal tanıtım ve belgesel filmler çekiyoruz.

TELEVİZYON YAPIMLARI

Televizyon için seyahat programlarından yemek programlarına, reality showlardan spor programlarına kadar çeşitli temalarda prodüksiyonlar hazırlıyor ve yayına hazır hale gelişlerindeki süreci yönetiyoruz.

MEDYA SATIN ALMA

Alınan brief doğrultusunda ve yapılan pazar arıştırması analizleri sonucunda gerekli segmentasyonları yapıp doğru hedef kitleye en doğru iletişim kanalı ile ulaşmanızı sağlıyoruz.

RADYO PLANLAMA

Gerek ana mecrayı desteklemek amacıyla gerek ana mecra olarak radyoyu kullanıyor ve doğru hedef kitleye en hızlı yoldan ve en kısa sürede ulaşmanızı sağlıyoruz.

WEB YAZILIM

Değişimi kalbinden yakalama mottosu ile yola çıkan Ads Ajans ekibi trendleri sürekli değişen dijital dünyanın yeni metriklerine ayak uyduruyor ve markanızın dijital platformdaki imajını kusursuza ulaştırmayı amaçlıyor.

MEDYA PLANLAMA

Reklamınızın hitap ettiği hedef kitleyi belirliyor, verilen mesajın doğru olmasını sağlıyor ve geniş portföyümüz sayesinde doğru mecralarda yayınlanmasını sağlıyor ve takibini sağlıyoruz.

OUTDOOR PLANLAMA

Gerilla Marketing ve Açıkhava reklamcılık taktiklerini doğru ve kreatif bir şekilde kullanarak hedef kitleye akılda kalıcı bir şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz.

INDOOR PLANLAMA

Plazalar, alışveriş merkezleri ve bunun gibi kapalı mekanlardaki doğru mecraları kullanarak hedef kitleye akılda kalıcı bir şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz.

TANITIM FİLMLERİ

Gerek prestij, gerek satış, gerek tanıtım amaçlı filmlerinizin kreatif çalışmalarını ve prodüksiyon süreçlerini hazırlıyor ve doğru mecralarda gösterimini sağlıyoruz.